Достапни линкови

logo-print

Шефот на киргистанската дипломатија во посета на Русија


Киргистанскиот министер за надворешни работи Ерлан Абдиладаев.

Киргистанскиот министер за надворешни работи Ерлан Абдиладаев.

Киргистанскиот министер за надворешни работи Ерлан Абдиладаев од утре ќе биде во тридневна посета на Москва, каде ќе се сретне со неговиот руски колега Сергеј Лавров. Двајцата министри ќе разговараат за евроазиската економска интеграција, регионалната безбедност во централна Азија и меѓународни прашања. Киргистанските власти соопштија дека планираат да се придружат на евроазиската унија на крајот на годинава.

XS
SM
MD
LG