Достапни линкови

logo-print

Откриени стотина илегални мигранти во воз во Велес


Министерството за внатрешни работи соопшти дека повеќе од 100 илегални мигранти од Сирија и Ирак биле откриени синоќа на железничка станица Велес во вагоните од товарен воз кој превезувал јаглен од Солун. Според соопшетнието, веднаш биле преземени мерки за згрижување на илегалните мигранти. Тие патувале од Сирија преку Турција и Грција до Македонија. МВР презема мерки за целосно расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG