Достапни линкови

logo-print

Ирачките сили со воздушни напади против милитантите


Ирачките воздушни сили ги нападнале милитантите на Исламската држава во северисточниот дел на земјата. Според нив, нападот се случил врз неколку села во околината на градот Амерли, а било нападнато и селото Џабал Харем. Ирачките копнени сили се борат во Џабал Харем со цел да ги истераат милитантите од градот Амерли кој е опколен од Исламската држава во последните два месеци.

XS
SM
MD
LG