Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен бомбашки напад во Кабул


Најмалку четворица авганистански цивили загинале во самоубиствен бомбашки напад на конвој на НАТО во главниот град на Авганистан, Кабул, соопштија тамошните власти. Најмалку седум лица се повредени во експлозијата. Полицијата соопшти дека нападот се случил на главен пар во западниот дел на Кабул и таргетирал конвој на НАТО. Портпаролот на Талибанците изјави дека милитантна група ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG