Достапни линкови

logo-print

Судири во близина на местото на падот на малезискиот авион


Проруски сепаратисти

Проруски сепаратисти

Во неспоредна близина на местото на падот на малезискиот патнички авион имало судири помеѓу украинските сили и проруските сепаратисти, а експлозии се слушале во близина, според извештаите. Претходно украинските власти прогласија еднодневно примирје. ОБСЕ исто така соопшти дека нејзините набљудувачи придружени од холандските и австралиските експерти успеле да пристапат до местото каде се урна авинот.

XS
SM
MD
LG