Достапни линкови

logo-print

Германските фудбалери пречекани од огромен број фанови


Германската фудбалска репрезентација при пристигнувањето на аеродромот Тегел во Берлин беше пречекана од огромен број на фанови кои ја слават четвртата титула на земјата на Светските првенства. Капитенот на репрезентацијата Филип Лам излезе од авионот носејќи го трофејот, кој го освоија по победата над Аргентина од еден спрема нула во финалето. Од аеродромот фудбалерите ќе се упатат накај центарот на градот, каде ќе продолжи прославата за победата.

XS
SM
MD
LG