Достапни линкови

logo-print

Путин ја започна турнејата низ Латинска Америка


Рускиот претседател Влдимир Путин

Рускиот претседател Влдимир Путин

Рускиот претседател Влдимир Путин ја започна шестдневната турнеја на Латинска Америка со посета на Хавана, каде разговараше со кубанските лидери, меѓу кои и поранешниот претседател Фидел Кастро. Путин ќе ја посети и Аргентина, а помеѓу 13 и 16 јули ќе престојува во Бразил каде ќе учествува на Самитот на земјите членки на БРИКС. Тој најверојатно ќе разговара и со германската канцеларка Ангела Меркел со која ќе се сретне на финалето на Светското фудбалско првенство во Рио де Женеиро.

XS
SM
MD
LG