Достапни линкови

logo-print

Турчинов го смени гувернерот на ЛуханскАктуелниот украински претседател Александар Турчинов го смени гувернерот на Украинскиот регион Луханск, Александар Болотцки. Него денеска го замени Ирина Верихина, која беше првиот заменик-претседател на тој регион. Делови од градот Луханск со недели беа под контрола на про-руските сепаратисти. Луханск е еден од градовите во источна Украина, во кој се планира одржување референдум на 11 мај за самоопределување. Другиот е Доњецк.
XS
SM
MD
LG