Достапни линкови

logo-print

Потрагата по малезискиот авион нема да биде прекината


Премиерот на Малезија Наџиб Разак денеска изјави дека неговата земја нема да ја запре истрагата се додека не биде решена мистеријата со авионот на Малезија Ерлајнс кој исчезна на 8 март, а во кој имаше над 239 патници и членови на екипажот. Тој ова го изјави во австралискиот град Перт каде што е центарот на операциите за потрагата по евентуалните остатоци на авионот во Индискиот океан. Австралискиот премиер Тони Абот оцени дека оваа операцијата била една од најтешките во историјата.
XS
SM
MD
LG