Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 загинати во бомбашки напад во Авганистан


Бомбаш самоубиец убил најмалку 15 луѓе во близина на еден пазар во Маимана, главен град на провинцијата Фариаб во северен Авганистан. Се прецизира дека сите жртви биле цивили. Досега ниту една група не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG