Достапни линкови

logo-print

Антивладините протести продолжувaат во Украина


Протестите во Украина

Протестите во Украина

Украинските антивладини демонстранти и натаму протестираат во Киев и бараат оставка од претседателот Виктор Јанукович. Претходно демонстрантите мирно го напуштија градското собрание, кое беше окупирано повеќе од два месеци. Евакуацијата од зградите беше услов поставен од Владата со цел да бидат ослободени демонстрантите кои беа уапсени.
XS
SM
MD
LG