Достапни линкови

logo-print

Разговори за руските односи со ЕУ


Министрите за надворешни работи на Русија и Германија денеска ќе се сретнат во Москва, еден ден откако рускиот министер Сергеј Лавров во колумна напиша дека односот меѓу Русија и Европската унија е дојден до момент на вистината во врска со украинската политичка криза. Разговорите на Лавров со германскиот министер Френк Вокер Стеинмеиер би требало да се фокусираат на односите на Москва со Европската унија, руските односи со НАТО и нуклеарно разоружување.
XS
SM
MD
LG