Достапни линкови

logo-print

Венизелос во наредните недели доаѓа во Скопје


Шефот на грчката дипломатија Евангелос Венизелос во наредните неколку седмици ќе го посети Скопје, јави МИА.
Венизелос денеска на прес конференција во Атина изјави дека следните неколку седмици ќе посети пет градови од Западен Балкан – Тирана, Приштина, Белград, Подгорица, Сараево и Скопје.
Посетата ќе биде во својство на претседавач со Советот на ЕУ, и основната причина се надлежностите на Советот за општи работи на Унијата, изјави Венизелос.
XS
SM
MD
LG