Достапни линкови

logo-print

Во Москва уапсен член на Ал Каеда


Во Москва бил упасен египќанец под сомневање дека бил член на Ал Каеда. Тој во минатата година побарал азил во Русија. Меѓутоа за време на проверката на неговите податоци, мигарциските власти откриле дека тој бил член на Ал Каеда по што веднаш бил уапсен.
XS
SM
MD
LG