Достапни линкови

logo-print

Путин нареди поостри безбедносни мерки


Волгоград

Волгоград

Рускиот претседател Владимир Путин нареди зголемени мерки на безбедност во земјата откако триесетина луѓе загинаа во два самоубиствени бомбашки напади во изминативе 24 часа во Волгоград. Руската истражна комисија соопшти дека двата напада, едниот вчера на Железничката станица во Волгоград, а вториот изутрината во еден тролејбус биле испланирани заеднички. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите, но руските медиуми јавуваат дека зад нив стоеле исламски милитанти од Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG