Достапни линкови

logo-print

Романските власти откриле 29 имигранти од Блискиот Исток


Романската крајбрежна стража открила брод со 29 илегални имигранти од Блискиот Исток. Генералниот инспекторат на романската гранична полиција соопшти дека меѓу нив имало осум деца. Имигрантите се изјасниле како Авганистанци и изјавиле дека планирале да стигнат до некоја од државите во Шенген зоната.
XS
SM
MD
LG