Достапни линкови

logo-print

Напад врз телевизиска станица во Ирак


Една локална телевизиска станица во ирачкиот град Тикрит денеска била нападната од неколкумина бомбаши самубијци, јавуваат новинските агенции. По неколкуте експлозии, ирачките полициски сили ја опколиле зградата. Засега нема извештаи за евентуални жртви меѓу вработените.
XS
SM
MD
LG