Достапни линкови

logo-print

ОН бараат пари за страдалниците од сирискиот конфликт


Обединетите нации ургираат до земјите членки да се соберат околу 12,9 милијарди долари од кои над половината би биле помош за сириските бегалци.
Според проценките на ОН околу 16 милиони луѓе се гладни или бездомници поради конфликтот во Сирија.
XS
SM
MD
LG