Достапни линкови

logo-print

Пожар во Топанско Поле


Комплекс куќи со ист покрив ноќеска биле опожарени во Тенеќе Маало, во населбата Топанско Поле.Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Благоја Менковски изјави дека се интервенирало навреме со 17 возила и 45 пожарникари и оти нема повредени лица .Пожарот бил пријавен во 2 часот и 7 минути на улицата „Македонско-косовска бригада“, во близина на бензинска пумпа.
XS
SM
MD
LG