Достапни линкови

logo-print

Попоски пред Комитетот за надворешни работи на ЕП


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска ке зборува за македонските евро интеграции во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, два дена по првото разгледување на предлог-Резолуцијата за Македонија изготвена од известувачот Ричард Ховит.
Пред да го одржи говорот министерот Попоски треба да се сретне со британскиот европратеник Ховит, но и со известувачите во сенка од Европскиот Парламент, Чарлс Тенок и Едвард Кукан.
XS
SM
MD
LG