Достапни линкови

logo-print

Граѓаните на Њујорк избираат градоначалник


Бил де Бласио

Бил де Бласио

Милиони граѓани на Њујорк денеска избираат нов градоначалник кој треба да го замени милијардерот Мајкл Блумберг.
Се смета дека најмногу шанси има демократот Бил де Бласио.
Според Вол Стрит Журнал, тој е во водство пред републиканецот Џое Лхота и веројатно ќе биде прв градоначалник демократ од 1989 година.
XS
SM
MD
LG