Достапни линкови

logo-print

Најмала излезност на изборите во Митровица


Централната изборна комисија во Косово соопшти дека излезноста до 11 часот утрината била 12 проценти. Најслаба излезност од 3 отсто имало во северниот дел на Митровица. Шефот на изборната комисија Валдете Дака изјави за сервисот на Радио Слободна Европа во Косово дека одредени групи во северениот дел на земјата не им дозволуваат на граѓаните да гласаат. Србите од северниот дел исто така спровеле кампања за бојкот на изборите.
XS
SM
MD
LG