Достапни линкови

logo-print

Палестинци убиле израелец во Западниот брег


Еден израелец бил убиен, а една жена ранета во Западниот Брег во напад на милитантни палестинци, соопшти изаелска полиција. Се прецизира дека тие биле нападнати во нивниот дом во Долината Јордан од напаѓачи со железни прачки и секири. Според некои наводи убиениот бил армиски полковник. Ова е третта насилна смрт на израелци на окупираните територии во изминативе три недели.
XS
SM
MD
LG