Достапни линкови

logo-print

Геј протести на отворањето на „Евгениј Онегин“ во Метрополитен


Активисти за правата на хомосексуалците го нарушија гала отворањетото на "Евгениј Онегин" од Чајковски, во операта Метрополитен во Њујорк.
Тие протестираа поради новиот руски закон за забрана за "пропаганда на нетрадиционалнитесексуални односи", кој беше потпишан во јуни од страна на претседателот Владимир Путин.
Тие од руските власти бараа да не водат војна против хомосексуалците а од уметниците да не молчат.
XS
SM
MD
LG