Достапни линкови

Делегација на Националната гарда на Вермонт во посета на АРМ


Горанчо Котески

Горанчо Котески

Висока воена делегација на Националната гарда на американската сојузна држава Вермонт, предводена од командантот, генерал-мајор Стивен Креј од денеска престојува во тридневна официјална посета на АРМ на покана од началникот на Генералштабот на АРМ, генерал потполковник Горанчо Котески. Целта на посетата е запознавање со достигнувањата на АРМ во процесот на трансформацијата и разгледување на можностите за унапредување на понатамошната соработка.
XS
SM
MD
LG