Достапни линкови

logo-print

НАСА лансираше нов сателит


Американската вселенска агенција НАСА лансираше сателит на мисија за истражување на површината на месечината. Сателитот беше лансиран доцна вчеравечер од комлексот на НАСА во Вирџинија. Се очекува леталото да влезе во орбита на месечината на шести октомври, откако ќе сврти три круга околу Земјата.
XS
SM
MD
LG