Достапни линкови

logo-print

Пакистан ослободи талибански затвореници


централниот затвор во Пешавар

централниот затвор во Пешавар

Владата во Пакистан најави ослободување на седум високорангирани авганистански талибанци во обид за нормализирање на односите со соседен Авганистан. Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека станува збор за обид за помагање на мировниот процес меѓу двете земји. Пакистан ослободи околу 25 талибански затвореници минатата година.
XS
SM
MD
LG