Достапни линкови

logo-print

Вацлав Клаус во посета на Македонија


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Вацлав Клаус, поранешен претседател на Чешката Република. Клаус престојува во Охрид, по повод свеченото отворање на четвртата Школа за млади лидери, што ќе се одржи утре. Поранешниот чешки претседател ќе се обрати на свеченото отворање, а ќе има и свое предавање пред учесниците на Школата, што се одржува по иницијатива на претседателот Иванов
XS
SM
MD
LG