Достапни линкови

logo-print

Мениниг се извини за Викиликс


Американскиот војник Бредли Менинг се извини дека му дал тајни воени документи на Викиликс, што претставуваше најголемо одлевање документи во американсаката историја. Тој пред Судот во Мериленд изјави дека ова ги повредило САД. Менинг рече дека е подготвен да се соочи со казната.Тој може да добие казна од 90 години затвор.
XS
SM
MD
LG