Достапни линкови

logo-print

Продолжен притвор за азербејџански опозиционер


Судот во Баку му го продолжи притворот на опозиционерот Илкар Мамадов, лидер на опозициското движење Републиканска алтернатива. Мамадов ќе остане во притвор до судењето закажано на 4 ноември. Тој е втор опозиционер на кого судот му го продолжува притворот неделава, откако вчера слична одлука беше донесена и за заменик-лидерот на партијата Мусават, кој ќе остане во затвор до декември.
XS
SM
MD
LG