Достапни линкови

logo-print

Азербејџанската опозиција предложи претседателски кандидат


Азербејџанскиот опозициски Национален совет на демократски сили денеска официјално го номинираше режисерот Рустам Ибрагимбеков за претседателски кандидат на партијата. Шефот на посебниот комитет на партијата формиран за претседателската трка Елман Мамадзаде најави дека во блиска иднина ќе се поднесат сите потребни документи за кандидатурата на режисерот. Ибрагимбеков на 74 годишна возраст на изборите ќе се соочи со актуелниот претседател Илхам Алиев.
XS
SM
MD
LG