Достапни линкови

logo-print

Талибанците киднапирале 12 полицајци во Авганистан


илустрација

илустрација

Талибанските милитанти киднапирале 12 полицајци во јужниот дел на Авганистан, јавуваат медиумите. Портпарол на полициските сили во провинцијата Забул вели дека инцидентот се случил во областа Шахјој. Милитантите им подметнале дрога во оброците на полицајците по што ги однеле дванаесетмината онесвестени на непозната локација. Талибанците не го коментираат инцидентот.
XS
SM
MD
LG