Достапни линкови

logo-print

Убиен универзитетски професор во Пакистан


Непознати напаѓачи убија професор кој промовираше образованиер за жени во Пакистан. Инцидентот се случил во провинцијата Балочистан. Полицијата соопшти дека вооружени лица пукале кон Абдул Разак, кој возел мотор во областа Куздар. Уште еден професор е повреден во нападот. За сега никој нема превземено одговорност за убиството.
XS
SM
MD
LG