Достапни линкови

logo-print

Петорица убиени во бомбашки напади во Авганистан


Петмина загинале во два бомбашки напади во јужната провинција Хелманд, соопштија авганистанските власти. Двајца од починатите се полицајци. Портпарол на локалните власти рече дека тројца цивили загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат. Двајцата полицајци загинале во експлозија на втора бомба додека се обидувале да помогнат. Едно лице е повредено во првите напади за време на светиот празник Рамадан.
XS
SM
MD
LG