Достапни линкови

logo-print

Милијардерот Попхоров ќе подржува руска невладина за човекови права


Лидерот на руската партија Граѓанска платформа, милијардерот Михаил Попхоров најави дека ќе плаќа годишна кирија за проминентна група за човекови права во Москва. Партијата на Попхоров соопшти дека млидерот одлучил да одвои 45,000 американски долари за кирија за канцелариите на групата „За човекови права“ откако се сретнал со лидерот на организацијата Лев Пономарјов. Минатата недела руската полиција изврши претрес на канцелариите на организацијата во центарот на Москва и побара членовите да се иселат од просториите.
XS
SM
MD
LG