Достапни линкови

logo-print

Во Шпанија разбиена регрутна мрежа на Ал Каеда


Шпанската полиција соопшти дека разбила мрежа на Ал Каеда која регрутирала борци за во Сирија.
Осум осомничени биле уапсени на шпанска територија во близина на границата со Мароко во северозападна Африка.
Тие биле обезбедени со пари и средства за да патуваат по наредба на Ал Каеда. Повеќе детали за операцијата нема.
XS
SM
MD
LG