Достапни линкови

logo-print

Украдени 30 компјутери од училиштето во Катланово


Непознат сторител ноќеска украл 30 компјутери од основното училиште „Кочо Рацин“ во село Катланово.
МВР информира дека крадецот со употреба на погоден предмет отворил прозорец и влегол во училиштето по што ги однел компјутерите.
Штетата од кражбата се проценува на околу 403.500 денари.
Полицијата презема мерки за расчистување на случајо
XS
SM
MD
LG