Достапни линкови

Расмусен: вратата на НАТО останува отворена


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен во Букурешт

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен во Букурешт

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска во Букурешт изјави дека вратата на НАТО и натаму останува отворена за земјите од Западен Балкан и од подрачјето на Црно Море. „Сите кои сакаат да влезат во Алијансата треба да ги продолжат реформите“, изјави Расмусен кој престојува во официјална посета на Романија.
XS
SM
MD
LG