Достапни линкови

logo-print

ММФ му позајми на Кипар 86 милиони евра


Меѓународниот монетарен фонд соопшти дека го одобрил планот за финансиска помош за Кипар и ја отпуштил првата транша од 86 милиони евра. ММФ ќе му достави на Кипар околу една милијарда евра за три години, во рамки на спасувачкиот план, во кој еврозоната учествува со девет милијарди евра.
XS
SM
MD
LG