Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху ќе се сретне со Путин за купување антиракетни проектили


Израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху се очекува да пристигне во рускиот град Сочи денеска каде ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Средбата би требала да се фокусира на плановите за продажба на руски антиракетни проектили за официјален Дамаск. Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека ваквата зделка е потенцијално дестабилизирачка.
XS
SM
MD
LG