Достапни линкови

logo-print

Пронајден урнатиот американски авион во Киргистан


Пронајдени се телата на двајцата американски пилоти по уривањето на нивното воено летало во планинскиот предел на Киргистан, јавија киргистанските власти. Од Министерството за итни случаи велат дека телата биле пронајдени меѓу урнатините од авионот марка КЦ 135 Стратотанкер. Продолжува потрагата по третиот член на екипажот.
XS
SM
MD
LG