Достапни линкови

logo-print

Во Бангладеш при уривање на зграда над 80 загинати


Над 80 луѓе загинале, а околу 700 биле ранети во урнувањето на една осумкатна зграда во Дака, главниот град на Бангладеш. Во зградата биле смесетни неколку работилници за текстил. Министерството за внатрешни работи соопшти дека причина за уривањето би можело да биде тоа што не се почитувале прописите за градење.
XS
SM
MD
LG