Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот суд ја отфрли кандидатурата на Мушараф


Первез Мушараф

Первез Мушараф

Пакистанскиот суд му забрани на поранешниот воен лидер Первез Мушараф да се кандидира на изборите на 11 мај. Судот донесе одлука во корист на тужбата против номинацијата на Мушараф во изборната единица во покраината Пактунква. Неговиот адвокат соопшти дека ќе поднесе жалба за одлуката до Врховниот суд. Претходно други три изборни единици ја отфрлија канидатурата на Мушараф.
XS
SM
MD
LG