Достапни линкови

logo-print

Папата ќе упати порака до верниците


Папата Франческо

Папата Франческо

Папата Франческо за прв пат го слави Велигден, откако беше избран за нов поглавар на римокатоличката црква. На петочната молитва папата се молеше за мир на Блискиот Исток и за подобар дијалог меѓу христијаните и муслиманите. Денеска папата по повод празникот ќе ја упати својата порака до светот пред насобраните верници на плоштадот свети Петар во Рим.
XS
SM
MD
LG