Достапни линкови

logo-print

Зголемена бројката на загинати во експлозите во Багдад


Бомбашките напади во Багдад

Бомбашките напади во Багдад

Бројката на загинати лица при серијата на експлозии во центарот на Багдад се искачи на 18, а околу 30 се повредени. Ирачките власти соопштија дека најверојатно се работи за координирани експлозии, кои се случиле во близина на неколку владини згради.
Според нив, по нападите милитанти се обиделе да влезат во министерството за правда при што се судриле со безбедносните сили. Ниту еден вработен во министерството, не бил повреден, бидејќи тие навреме биле евакуирани. Се уште никој не ја презема одговорноста за организирање на нападите.
XS
SM
MD
LG