Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Кабул за време на посетата на Хегел


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел пристигнува во Авганистан

Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел пристигнува во Авганистан

Властите во Авганистан соопштија дека бомбаш самоубиец детонирал експлозивна направа пред Министерството за одбрана во главниот град на земјата Кабул. За сега нема дополнителни информации за жртви. Инцидентот се случил за време на посетата на новиот американски секретар за одбрана Чак Хегел. Властите соопштија дека Хегел не бил во близина на местото каде настанала експлозијата.
XS
SM
MD
LG