Достапни линкови

logo-print

Кери се сретна со семејството на исчезнат агент на ФБИ


Американскиот државен секретар Џон Кери се сретна со семејството на агент на ФБИ кој исчезна во Иран пред шест години. Кери во петокот изјави дека се сретнал со сопругата и синот на Роберт Левинсон. Во соопштението по средбата се наведува дека Соединетите американски држави остануваат посветени на пронаоѓање на исчезнатиот агент.
XS
SM
MD
LG