Достапни линкови

logo-print

САД бара меѓународен одговор на севернокорејските нуклеарни тестови


Американскиот државен секретар Џон Кери рече дека меѓународната заедница мора да даде силен и кредибилен одговор на последниот нуклеарен тест на Северна Кореа. Кери во Вашингтон не обелодени какви мерки може да се превземат по третиот севернокорејски нуклеарен тест во вторникот. Државниот секретар изјави дека и за Северна Кореа и за Иран е невозможно да се спроведуваат вакви безобзирни активности.
XS
SM
MD
LG