Достапни линкови

logo-print

Чавез брзо се опоравува од операцијатаВисоки претставници на Венецуела соопштија дека претседателот Хуго Чавез континуирано се опоравува од неговата операција на рак направена во декември. Чавез немал јавно обраќање од неговата четvрта операција на специфичен тип на рак на карлицата направена во декември. Чавез беше реizбран во октомври но поради болеста не успеа да ја положи свечената заклетва на функцијата.
XS
SM
MD
LG