Достапни линкови

logo-print

Експлозија на влезот на амбасадата на САД во Анкара


Турските медиуми јавија дека експлозија одекнала кај американската амбасада во Анкара.
Турската елевизија покажа снимки на кои се гледа чад и оштетувања на влезната врата на амбасадата
XS
SM
MD
LG